Choroba letalna dziecka

„Dziecko jest bardzo chore, jego szanse na przeżycie są niewielkie” – usłyszałaś od lekarza prowadzącego Twoją ciążę. Diagnoza brzmiała niezrozumiale i dramatycznie jednocześnie. Lekarz powiedział, że dziecko jest nieuleczalne chore, więc powinnaś zastanowić się, co dalej…

Czasami rozmowa z lekarzem, który przedstawił Ci diagnozę może być trudna. Pojawiło się mnóstwo zwrotów medycznych, które słyszałaś po raz pierwszy. Zapamiętałaś ten jeden: wada letalna, czyli śmiertelna. Właśnie dla mam w ciąży, w takiej sytuacji jak Twoja, stworzone zostały hospicja perinatalne.

Ludzie zaangażowani w opiekę perinatalną, to osoby od lat pracujące z chorymi dziećmi i ich rodzinami. Odbyli już wiele rozmów z rodzicami w takiej sytuacji jak Twoja. Wiedzą już co w praktyce oznacza diagnoza, którą usłyszałaś od lekarza. Jak nikt inny mogą przeprowadzić Was przez ten trudny czas. Gorąco polecamy rozmowy z osobami zaangażowanymi w pracę hospicjum perinatalnego:

Wszystkie materiały na stronie powstały z zachowaniem staranności, rzetelności i zostały pozytywnie zaopiniowane przez ekspertów. Dokładamy wszelkich starań aby pomóc potrzebującym, proponując im miejsca gdzie mogą otrzymać kompleksową pomoc psychologiczną, medyczną, prawną czy socjalną. Jednocześnie Fundacja nie ponosi odpowiedzialności za działania i konsekwencje działań osób, które zgłosiły się po pomoc ani za działania innych organizacji. Strona i telefon nie mogą zastąpić konsultacji lekarskiej ani terapii psychologicznej.