RAK W CIĄŻY

Od jakiegoś czasu pod Twoim sercem rośnie nowe życie. Zaczęłaś już kompletować ubranka, urządzać pokoik. Wyobrażałaś sobie Wasze pierwsze spotkanie, spacer, urodziny, pierwszy dzień w przedszkolu. Wyobrażałaś sobie, że jesteś obok, że jesteście razem, całą rodziną….

Ten czas oczekiwania mijał od wizyty do wizyty u lekarza prowadzącego Twoją ciążę. Zaczynałaś traktować te spotkania jak kolejne standardowe „check pointy” na trasie do mety tego maratonu.

Nagle jedna z wizyt okazuje się być inna niż wszystkie. Masz wrażenie, że ktoś podstawił Ci nogę. Twój lekarz zawsze witał Cię z uśmiechem na twarzy. A dziś? Jest jakiś inny. Myślisz, może ma gorszy dzień…

Aż w końcu powiedział TO… Ma pani raka…

Nowotwór, a co dopiero w okresie ciąży, przeraża większość z nas. Na jego temat w tym szczególnym czasie istnieje wiele mitów, które ze względu na postęp medycyny już dawno powinny pójść w niepamięć. Rak w ciąży nie musi oznaczać najgorszego!

Wszystkie materiały na stronie powstały z zachowaniem staranności, rzetelności i zostały pozytywnie zaopiniowane przez ekspertów. Dokładamy wszelkich starań aby pomóc potrzebującym, proponując im miejsca gdzie mogą otrzymać kompleksową pomoc psychologiczną, medyczną, prawną czy socjalną. Jednocześnie Fundacja nie ponosi odpowiedzialności za działania i konsekwencje działań osób, które zgłosiły się po pomoc ani za działania innych organizacji. Strona i telefon nie mogą zastąpić konsultacji lekarskiej ani terapii psychologicznej.